Ceny, jejich výpočet a kolik to vlastně bude stát?

Ceník doručování zásilek po Praze jsme u nás v EPS vytvářeli již od samého začátku s přáním, aby měl zákazník okamžitě jasno, kolik ho zásilka bude stát. Proto jsme si Prahu rozdělili na zóny a každá zásilka v celé dané zóně byla a je za pevnou cenu. S tímto systémem paušálních cen v dané zóně pracujeme dodnes, je to již naše tradice.

Mírný zádrhel mohl nastávat v okamžiku, kdy zásilka přejížděla z jedné zóny do druhé. Tam nastávaly občas nejasné situace. Proto jsme se rozhodli celý výpočet přenechat počítačům a softwaru a máme pro vás připravenou ke spuštění Kalkulačku on-line pro zásilky po Praze.

 Kalkulačka a ceny

Kalkulačku budeme spouštět v následujících dnech. Věříme, že vám, našim zákazníkům, přinášíme tímto opravdového pomocníka a zpřehledníme se pro vás. Ceny, které kalkulačka vypočítá, vycházejí ze standardního ceníku. Ti, kteří budou chtít využívat lepších cen pro registrované zákazníky, tak těm radíme, staňte se našimi pravidelnými klienty a registrujte se u nás. Žádnou lepší radu pro vás opravdu nemáme :-).

Ti z vás, kteří jsou již našimi klienty, používejte kalkulačku pro představu, avšak dělejte své objednávky on-line stále ze své on-line zóny tak, abyste využívali své vylepšené ceny.

Kalkulačka má v sobě několik znásobených podmínek výpočtu, to znamená, že se nejedná o zohlednění pouhého přejíždění ze zóny do zóny. Vzhledem k tomu, že celý výpočet je automatizován, zadali jsme takové podmínky, aby i takové zásilky, které jsou přes hranice zóny, ale mají malou vzdálenost, aby byly zvýhodněny. Zvýhodnění je tam několik a náš počítač nám slíbil, že všechno zvládne a zapamatuje si :-).

Jaké jsou novinky v zónách?

Zavedli jsme zónu 1+, zónu 4 a zónu 5.

Zóna 1+ vznikla rozdělením zóny 1 a důvod jejího vzniku je nasnadě. Operují v ní zejména kurýři cyklisté, kurýři na motorce či kurýři pěší. Je to také zóna, ve které se odehrává nejvíce zásilek. Vyžaduje tedy velké nasazení kurýrů a její dosavadní rozlehlost nám toto optimálně nedovolovala.

Se zónou 4 a 5 se někteří z Vás již setkáváte. V ceníku jsme je měli trochu zašifrované pod větou „Při přejíždění centra Prahy a překračování zóny se počítá příplatek ……“

Uznáváme, že to bylo trochu netransparentní, a to byl také důvod, proč jsme přikročili k vytvoření Kalkulačky on-line a k jejich zviditelnění.

Jak s doručováním větších zásilek?

Doručujeme zásilky Malé, které definujeme tak, aby se vešly do batohu a do 5 kg. Zásilky větší a těžší, do 50 kg, jsou pro nás zásilky na Auto. U těchto zásilek zavádíme cenové zvýhodnění.

 

Nezbývá mi, než říci, podívejte se na Kalkulačku, vyzkoušejte ji a vyzkoušejte nás, pokud nás ještě neznáte. Je to pro nás nový projekt, a proto veškeré připomínky rádi vyslechneme.