posíláte zásilky za hranice České republiky pravidelně nebo jenom výjimečně, cena za doručení bude vždy hrát důležitou roli – samozřejmě při zachování stejné kvality služeb. A pokud chcete poslat balík do zahraničí skutečně nejlevněji, stačí se řídit následujícími tipy.

Rozměr

Cenu doručení určuje několik faktorů, a prvním z nich, který můžete i sami ovlivnit, je rozměr zásilky.. A proto vám doporučujeme věnovat pozornost tomu, jaký obalový materiál použijete. Nejde jen o to, aby obal obsah zásilky chránil, ale také, aby nebyl zbytečně velký a abyste tak s tím, co do balíku dáváte, neposílali také vzduch. Obal by tedy v ideálním případě  měl co nejvíce odpovídat velikosti přepravovaného obsahu a zároveň ho chránit před poškozením. Volné mezery či kapsy v krabici nemají co dělat.

Hmotnost

Hmotnost zásilky je hodnota, kterou neovlivníte, a my chápeme, že když něco posíláte, je to pro vás důležité a nutné. I proto se svědomitě o vaše zásilky staráme.

Hodnota

Pokud obsah vaší zásilky do zahraničí má vyšší hodnotu, doporučujeme připojištění. Pro vyjádření hodnoty zboží nejlépe slouží vaše prohlášení a nebo hodnota doložená fakturou či jiným dokladem o zakoupení zboží. Mějte pouze na paměti, že pojistná hodnota nesmí být vyšší než celní hodnota balíčku.

Kalkulátor

Všechny uvedené údaje zadáte do našeho on-line kalkulátoru, který spočítá předběžnou cenu za poslání balíku do zahraničí. Zároveň vás upozorní na nevyhovující rozměry, hmotnost či finanční hodnotu zásilky. Nejedná se o závaznou objednávku, nebojte se proto pohrát si s kalkulací podle svých potřeb.

Režim doručení

On-line kalkulátor vám na výběr nabídne dva režimy doručení. International Priority (urgentní) se hodí pro zásilky, vyžadující co nejrychlejší doručení.  Chcete-li ušetřit, vyberte si ekonomicky výhodnější tarif International Ekonomy (běžný) a počítejte s delší dobou přepravy. Orientační časy doručení najdete též v sekci Mezinárodní kurýr.

Asistence dispečinku

Pokud se nechcete orientovat ve všech informacích na webu, oslovte náš dispečink a všechny odpovědi získáte hned na počkání.